W dniach 25 - 27 września zorganizowany został Eko Wyjazd do Czaplinka dla uczniów Szkoły Podstawowej w Pęzinie . Za organizację odpowiedzialny był zespół zaangażowanych osób z Collegium Stargard. W trakcie Eko Wyjazdu uczniowie uczestniczyli w wycieczce rowerowej, w zajęciach z pierwszej pomocy, warsztatach z pieczęci lakowych i papieru czerpanego oraz koło garncarskie. Były to trzy bardzo intensywne dni, podczas których nie było czasu na nudę. Uczniowie wraz ze swoim nauczycielem uczyli się ale przede wszystkim bawili się wyśmienicie.

Czytaj więcej...

Fundacja Milon ze Stargardu w ramach środków z Programu FIO 2020 realizuje projekt : ”Akademia młodego odkrywcy ENIGMA”. Projekt od 1 marca 2020 realizowany jest przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Pęzinie.

 W ramach zaplanowanych działań 19.09.2020r. odbyły się warsztaty edukacyjne z wykorzystaniem LARP - gry terenowej jako aktywności pedagogicznej. Podczas warsztatów uczniowie wcielali się w role w ramach przygotowanych wcześniej scenariuszy, zaprojektowanych pod kątem kształcenia motywującego wewnętrznie, a także w celu uczenia określonej wiedzy osadzonej w danym kontekście.

Czytaj więcej...