Z przyjemnością informujemy, iż rozpoczynamy realizację projektu:

Koalicja na rzecz rodziny”

Projekt obejmuje warsztaty dla rodziców, dzieci oraz nauczycieli, które będą realizowane w Gminie Miasto Stargard, Gminie Stargard i Gminie Stara Dąbrowa.

Aktywny czas bez prądu - zajęcia dla dzieci i młodzieży z zakresu radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Zajęcia prowadzone w formie warsztatowej będą obejmowały różne formy spędzania wolnego czasu bez komputera, laptopa czy telefonu.

Warsztaty ZERO WASTE – warsztaty skierowane do dzieci i młodzieży w ramach których tworzone będą ciekawe rzeczy dzięki wykorzystaniu niepotrzebnych już przedmiotów codziennego użytku. Jest to propozycja spędzania wolnego czasu przez dzieci, która nie wymaga dodatkowych kosztów a pozwala na wykorzystanie już niepotrzebnych rzeczy, które zalegają w domu.

Akademia wspólnego czasu rodziny - warsztaty dla rodziców ukierunkowane na wzmocnienie kompetencji rodzicielskich w zakresie rozwiązywania konfliktów z dziećmi. Zajęcia indywidualne i grupowe, które pozwolą na wsparcie rodziców w procesie wychowawczym.

Akademia spokojnego rodzica Trening „MAC”- warsztaty dla rodziców ukierunkowane na zwiększenie uważności na to co się z nami dzieje, na radzenie sobie ze stresem. Stres jest nieodzownym elementem życia człowieka jednakże zdarzają się sytuacje, w których jego poziom jest zbyt wysoki i utrudnia normalne funkcjonowanie. Dlatego zapraszamy na zajęcia z Treningu „MAC”, które pozwolą na zapoznanie się z technikami radzenia sobie ze stresem.

Ja mama. Ja kobieta…” warsztaty dla rodziców, opiekunów dzieci z niepełnosprawnością. Warsztaty będą poświęcone rodzinie dziecka niepełnosprawnego, ze zwróceniem szczególnej uwagi na sytuacje poszczególnych członków rodziny. Na czas realizacji zajęć zostanie zapewniona opieka nad dziećmi.


Akademia Nauczyciela” – szkolenia w formie warsztatowej dla nauczycieli dotyczące pracy z rodziną dziecka niepełnosprawnego.

Obok działań dla mieszkańców planujemy wspólnie z organizacjami pozarządowymi przygotować plan współpracy na kolejne lata, który pozwoli utrzymać trwałość realizowanych działań i dostosować je do aktualnych i rzeczywistych potrzeb mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb rodzin.

Projekt realizowany będzie do końca bieżącego roku. Projekt jest finansowany ze środków otrzymanych od Narodowego Instytutu Wolności w ramach programu NOWE FIO na lata 2021-2030.

Kwota dofinansowania 101 870 zł.

Rekrutacja prowadzona jest osobno przez każdego z partnerów. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem 507349841 lub 531449998 oraz mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


ZAPRASZAMY!

Lidia Sobolewska

Projekt Koalicja na rzecz rodziny realizowany przez Fundację „Milon” i finansowany ze środków otrzymanych od Narodowego Instytutu Wolności w ramach programu NOWE FIO na lata 2021-2030