Jesteśmy dumni. Dziękujemy!

W ramach projektu „Pomoc dla seniora” zakupiliśmy dla Uniwersytetu III Wieku w Stargardzie książki do Biblioteki seniora, która rozpoczyna właśnie działalność. 30 nowych pozycji książkowych związanych z historią będzie niedługo można wypożyczyć. Biblioteka jest dostępna do członków UTW w Stargardzie. 

Zakup został sfinansowany z projektu „Pomoc dla seniora” współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020.

Czytaj więcej...

Fundacja „Milon” realizuje projekt „To dla nas ważne, co robi samorząd” współfinansowany ze środków otrzymanych od  Ministerstwa Rodziny,  Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu-Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
Celem projektu jest zwiększenie aktywności liderów lokalnych w obszarze działania instytucji publicznych.

W ramach projektu planujemy:
Przygotowanie informacji o radnych powiatowych i miejskich oraz ich działalności;
Analizę sytuacji w Stargardzie na bazie danych publicznych (BIP, GUS);
Szkolenia dla członków/wolontariuszy/pracowników Fundacji „Milon” w zakresie informacji publicznej i jej pozyskiwania.
Projekt jest realizowany do końca 2016 roku. Mamy nadzieję, że pozwoli on na większe zaangażowanie mieszkańców powiatu stargardzkiego w najbliższych wyborach samorządowych.

 

Fundacja „Milon” uzyskała dofinansowanie na realizację projektu „Pomoc dla seniora”. Projekt powstał dzięki współpracy z Uniwersytetem III Wieku w Stargardzie i jest efektem kilkuletniej naszej współpracy. 

Projekt obejmuje działania skierowane do osób w wieku 60+ członków UTW w Stargardzie. Planowane działania to:

Dyżury prawnika, psychologa, psychoterapeuty dla osób potrzebujących wsparcia i porady. Łącznie 100 godzin porad.

Prowadzenie klubu seniora w UTW, w którym będzie możliwość organizacji i animacji spotkań dla osób starszych, biblioteka i czytelnia, zajęcia z introligatorstwa, decupage.

Czytaj więcej...

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wsparcie naszej akcji

 „Uśmiech  dla dziecka” .

Akcja ma na celu zebranie środków na prezenty dla dzieci niepełnosprawnych, przewlekle chorych oraz dla ich rodzeństwa, którego codzienne funkcjonowanie bardzo często w dużym stopniu zdeterminowane jest przez niepełnosprawność lub przewlekłą chorobę brata czy siostry.

Moje prywatne jak i zawodowe doświadczenia wyraźnie pokazują, że w sytuacji nieustannych rehabilitacji czy leczenia w rodzinach tych często brakuje czasu, a zwłaszcza środków na przyjemności dla dzieci.

Zachęcam do dołożenia swojej cegiełki, by w okresie zbliżających się świąt uśmiech zagościł na wielu twarzach dzieci.

 

Prezes Fundacji „Milon”

Lidia Sobolewska

 

Zachęcamy do dokonywania wpłat na konto Fundacji „Milon":

Numer w KRS:      0000345714
NIP :     8542367474

VW Bank Direct
numer rachunku bankowego:
85213000042001051006800001

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

kontakt telefoniczny : 507349841