Dobiegła końca realizacja projektu  „Wsparcie miejsc wychowania przedszkolnego w PM5 Stargard”.   Środki na realizację projektu Fundacja „Milon pozyskała  w ramach konkursu z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 na projekt.

Projekt zakładał :
-  Dostosowanie 15 istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami w PM5 poprzez doposażenie w pomoce dydaktyczne i podniesienie kompetencji nauczycieli ;
-  Podniesienie jakości usług edukacji przedszkolnej poprzez dostosowanie oferty edukacji przedszkolnej do indywidualnych potrzeb dzieci, w tym z niepełnosprawnością do końca sierpnia 2020 roku.

Czytaj więcej...

W związku z informacją o zamknięciu placówek publicznych, w tym szkół i przedszkoli informujemy, od dnia jutrzejszego zajęcia w projekcie nie będą się odbywały. Termin odwołania zajęć: 2 tygodnie czyli do 23 marca 2020 r. Termin może ulec zmianie.

Fundacja „Milon” uzyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 i obecnie realizuje projekt: „Wsparcie miejsc wychowania przedszkolnego w PM5 Stargard”

W ramach projektu zadbano o dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Miejskim Nr 5 do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością min. poprzez doposażenie przedszkola w piec konwekcyjno-parowy, który umożliwia przygotowanie odpowiednich posiłków. Doposażono sale terapeutyczne: zakupiono  aparat EEG BIOFEEDBACK PLUS oraz zakupiono inne sprzęty, pomoce dydaktyczne do pomocy dzieciom z uwzględnieniem zapisów, zaleceń zawartych w  orzeczeniach.

Czytaj więcej...

Zajęcia z kodowania w ramach projektu „Wsparcie miejsc wychowania przedszkolnego w PM5”.

Poprzez udział w zajęciach z kodowania dzieci rozwijają umiejętności logicznego myślenia, kształtują wyobraźnie przestrzenią oraz wprowadzane są w świat cyfrowy.

Główne aktywności jakie realizuję na zajęciach to m.in zabawy ruchowe, symbole graficzne, zabawy matematyczne tj. sortowanie przedmiotów i ich klasyfikowanie, szukanie cech wspólnych, odtwarzanie podanych układów, sudoku, bystre oczko, kubeczki, zajęcia na macie z kodowania (wprowadzenie symbolu startu i stopu). Do zajęć wykorzystywany jest zakupiony w ramach projektu sprzęt m.in mata do kodowania, ozoboty , plastikowe kubeczki, drewniane patyczki, tablety, monitor multimedialny.

Czytaj więcej...